购买 PK40FG160 | PK40FG160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PK40FG160
PK40FG160
PK40FG160
仅供参考
零件编号 PK40FG160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 40A
送货服务
PK40FG160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Series Connection - All SCRs
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)40 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)62 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)870A, 950A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PK40FG160 Packaging
Insepction
PK40FG160 FAQ
  • 1. How to order PK40FG160 on Heisener?
  • 3. Are the PK40FG160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PK40FG160?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PK40FG160.
PK40FG160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。