购买 PK200FG160 | PK200FG160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PK200FG160
PK200FG160
PK200FG160
仅供参考
零件编号 PK200FG160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 200A
送货服务
PK200FG160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Series Connection - All SCRs
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)200 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)314 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)6000A, 6500A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PK200FG160 Packaging
Insepction
PK200FG160 FAQ
  • 1. How to order PK200FG160 on Heisener?
  • 3. Are the PK200FG160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PK200FG160?
PK200FG160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。