购买 PK160FG80 | PK160FG80数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PK160FG80
PK160FG80
PK160FG80
仅供参考
零件编号 PK160FG80
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 800V 160A
送货服务
PK160FG80参数
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态800 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)160 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)251 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)5000A, 5400A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PK160FG80 Packaging
Insepction
PK160FG80 FAQ
  • 1. How to order PK160FG80 on Heisener?
  • 3. Are the PK160FG80 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PK160FG80?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PK160FG80.
PK160FG80 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。