购买 PDT15116 | PDT15116数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PDT15116
PDT15116
PDT15116
仅供参考
零件编号 PDT15116
制造商 KYOCERA AVX
描述 THYRISTOR MODULE PHASE LEG T+T 1
送货服务
PDT15116参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Series Connection - All SCRs
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)150 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)235 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)150 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)3200A @ 50Hz
电流 - 保持(Ih)(最大)80 mA
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PDT15116 Packaging
Insepction
PDT15116 FAQ
  • 1. How to order PDT15116 on Heisener?
  • 3. Are the PDT15116 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PDT15116?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDT15116.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as PDT15116 pin diagram, PDT15116 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
PDT15116 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。