购买 PDT10016 | PDT10016数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PDT10016
PDT10016
PDT10016
仅供参考
零件编号 PDT10016
制造商 KYOCERA AVX
描述 THYRISTOR MODULE PHASE LEG T+T 1
送货服务
PDT10016参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Series Connection - All SCRs
SCR数量,二极管2 SCRs
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)100 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)156 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)2000A @ 50Hz
电流 - 保持(Ih)(最大)50 mA
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PDT10016 Packaging
Insepction
PDT10016 FAQ
  • 1. How to order PDT10016 on Heisener?
  • 3. Are the PDT10016 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PDT10016?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDT10016.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as PDT10016 pin diagram, PDT10016 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
PDT10016 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。