购买 PD55FG80 | PD55FG80数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PD55FG80
PD55FG80
PD55FG80
仅供参考
零件编号 PD55FG80
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 55A
送货服务
PD55FG80参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
封装-
ECAD
系列-
结构体Series Connection - SCR/Diode
SCR数量,二极管1 SCR, 1 Diode
电压 - 关闭状态800 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)55 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)86 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)1190A, 1300A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PD55FG80 Packaging
Insepction
PD55FG80 FAQ
  • 1. How to order PD55FG80 on Heisener?
  • 3. Are the PD55FG80 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PD55FG80?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PD55FG80.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as PD55FG80 pin diagram, PD55FG80 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
PD55FG80 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。