购买 PD25FG160 | PD25FG160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PD25FG160
PD25FG160
PD25FG160
仅供参考
零件编号 PD25FG160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 800V 25A
送货服务
PD25FG160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR - 模块
系列-
结构体Series Connection - SCR/Diode
SCR数量,二极管1 SCR, 1 Diode
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)25 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)39 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)640A, 700A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PD25FG160 Packaging
Insepction
PD25FG160 FAQ
  • 1. How to order PD25FG160 on Heisener?
  • 3. Are the PD25FG160 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PD25FG160?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PD25FG160.
PD25FG160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。