购买 PD130FG160 | PD130FG160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PD130FG160
PD130FG160
PD130FG160
仅供参考
零件编号 PD130FG160
制造商 SanRex Corporation
描述 THYRISTOR MODULE 1600V 130A
送货服务
PD130FG160参数
SCR数量,二极管1 SCR, 1 Diode
电压 - 关闭状态1.6 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)130 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)205 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)50 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)3200A, 3500A
电流 - 保持(Ih)(最大)-
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
PD130FG160 Packaging
Insepction
PD130FG160 FAQ
  • 1. How to order PD130FG160 on Heisener?
  • 3. Are the PD130FG160 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PD130FG160?
PD130FG160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。