购买 PCFMB300W6 | PCFMB300W6数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PCFMB300W6
PCFMB300W6
PCFMB300W6
仅供参考
零件编号 PCFMB300W6
制造商 KYOCERA AVX
描述 IGBT MODULE, 1IN1, CHOPPER CIRCU
送货服务
PCFMB300W6参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 晶体管 - IGBT - 模块
系列-
IGBT类型-
组态Single
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)300 A
力量 - 最大961 W
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.95V @ 15V, 300A
电流 - 收集器截止(最大)1 mA
输入电容(Cies)@ Vce25000 pF @ 25 V
输入Standard
NTC热敏电阻No
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包Module
PCFMB300W6 Packaging
Insepction
PCFMB300W6 FAQ
  • 1. How to order PCFMB300W6 on Heisener?
  • 3. Are the PCFMB300W6 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PCFMB300W6?
PCFMB300W6 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。