购买 PBLS6002D-QX | PBLS6002D-QX数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PBLS6002D-QX
PBLS6002D-QX
PBLS6002D-QX
仅供参考
零件编号 PBLS6002D-QX
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 PBLS6002D-Q/SOT457/SC-74
送货服务
PBLS6002D-QX参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - 双极 (BJT) - 阵列 - 预偏置
封装-
ECAD
系列-
晶体管类型1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
电流 - 收集器(Ic)(最大)100mA, 700mA
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)50V, 60V
Resistor - Base (R1) (Ohms)4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)4.7kOhms
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce30 @ 20mA, 5V / 200 @ 1mA, 5V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic150mV @ 500µA, 10mA / 340mV @ 100mA, 1A
电流 - 收集器截止(最大)1µA, 100nA
频率 - 过渡185MHz
力量 - 最大200mW, 250mW
安装类型Surface Mount
包/箱SC-74, SOT-457
供应商设备包6-TSOP
PBLS6002D-QX Packaging
Insepction
PBLS6002D-QX FAQ
  • 1. How to order PBLS6002D-QX on Heisener?
  • 3. Are the PBLS6002D-QX price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PBLS6002D-QX?
PBLS6002D-QX 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。