购买 NTE54004 | NTE54004数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NTE54004
NTE54004
NTE54004
仅供参考
零件编号 NTE54004
制造商 NTE Electronics, Inc
描述 SCR 1KV 55A TO220
送货服务
NTE54004参数
系列-
电压 - 关闭状态1 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)40 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.8 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)35 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)55 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)5 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)550A, 650A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C
供应商设备包TO-220
NTE54004 Packaging
Insepction
NTE54004 FAQ
  • 1. How to order NTE54004 on Heisener?
  • 3. Are the NTE54004 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NTE54004?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTE54004.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as NTE54004 pin diagram, NTE54004 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
NTE54004 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
NTE54004
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
NTE54004 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
W3008C
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ