购买 NTE54001 | NTE54001数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NTE54001
NTE54001
NTE54001
仅供参考
零件编号 NTE54001
制造商 NTE Electronics, Inc
描述 SCR 400V 55A TO220
送货服务
NTE54001参数
系列-
电压 - 关闭状态400 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)40 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.8 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)35 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)55 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)1 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)550A, 650A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C
供应商设备包TO-220
NTE54001 Packaging
Insepction
NTE54001 FAQ
  • 1. How to order NTE54001 on Heisener?
  • 3. Are the NTE54001 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NTE54001?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTE54001.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as NTE54001 pin diagram, NTE54001 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
NTE54001 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。