购买 NTE54000 | NTE54000数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NTE54000
NTE54000
NTE54000
仅供参考
零件编号 NTE54000
制造商 NTE Electronics, Inc
描述 SCR 200V 55A TO220
送货服务
NTE54000参数
制造商NTE Electronics, Inc
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态200 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)40 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.8 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)35 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)55 A
电流 - 保持(Ih)(最大)60 mA
当前 - 关闭状态(最大)1 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)550A, 650A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220
NTE54000 Packaging
Insepction
NTE54000 FAQ
  • 1. How to order NTE54000 on Heisener?
  • 3. Are the NTE54000 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NTE54000?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTE54000.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as NTE54000 pin diagram, NTE54000 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
NTE54000 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。