购买 NGW30T60M3DFQ | NGW30T60M3DFQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NGW30T60M3DFQ
NGW30T60M3DFQ
NGW30T60M3DFQ
仅供参考
零件编号 NGW30T60M3DFQ
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 IGBT TRENCH FS 600V 75A TO247-3L
数据表
封装 -
ECAD
库存 717 piece(s)
送货服务
NGW30T60M3DFQ参数
制造商Nexperia USA Inc.
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)75 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)90 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.7V @ 15V, 30A
力量 - 最大285 W
开关能量700µJ (on), 400µJ (off)
输入类型Standard
门电荷130 nC
Td(开/关)@ 25°C60ns/180ns
测试条件400V, 30A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)110 ns
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3L
NGW30T60M3DFQ Packaging
Insepction
NGW30T60M3DFQ FAQ
  • 1. How to order NGW30T60M3DFQ on Heisener?
  • 3. Are the NGW30T60M3DFQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NGW30T60M3DFQ?
NGW30T60M3DFQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。