购买 NCG225L75NF8M1 | NCG225L75NF8M1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NCG225L75NF8M1
NCG225L75NF8M1
NCG225L75NF8M1
仅供参考
零件编号 NCG225L75NF8M1
制造商 onsemi
描述 IGBT 750V 225A FS4 DIE
送货服务
NCG225L75NF8M1参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)750 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)225 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)675 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.75V @ 15V, 200A
力量 - 最大-
开关能量-
输入类型Standard
门电荷690 nC
Td(开/关)@ 25°C104ns/122ns
测试条件400V, 225A, 2Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱Die
供应商设备包Wafer
NCG225L75NF8M1 Packaging
Insepction
NCG225L75NF8M1 FAQ
  • 1. How to order NCG225L75NF8M1 on Heisener?
  • 3. Are the NCG225L75NF8M1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NCG225L75NF8M1?
NCG225L75NF8M1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。