购买 MSCSM120HRM052NG | MSCSM120HRM052NG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSCSM120HRM052NG
MSCSM120HRM052NG
MSCSM120HRM052NG
仅供参考
零件编号 MSCSM120HRM052NG
制造商 Microchip Technology
描述 SIC 4N-CH 1200V/700V 472A
送货服务
MSCSM120HRM052NG参数
FET功能-
漏极到源极电压(Vdss)1200V (1.2kV), 700V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C472A (Tc), 442A (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5.2mOhm @ 240A, 20V, 4.8mOhm @ 160A, 20V
Vgs(th)(Max)@Id2.8V @ 18mA, 2.4V @ 16mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs1392nC @ 20V, 860nC @ 20V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds18100pF @ 1000V, 18000pF @ 700V
力量 - 最大1.846kW (Tc), 1.161kW (Tc)
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
MSCSM120HRM052NG Packaging
Insepction
MSCSM120HRM052NG FAQ
  • 1. How to order MSCSM120HRM052NG on Heisener?
  • 3. Are the MSCSM120HRM052NG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSCSM120HRM052NG?
MSCSM120HRM052NG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。