购买 MSCSM120AM16T1AG | MSCSM120AM16T1AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSCSM120AM16T1AG
MSCSM120AM16T1AG
MSCSM120AM16T1AG
仅供参考
零件编号 MSCSM120AM16T1AG
制造商 Microchip Technology
描述 SIC 2N-CH 1200V 173A
送货服务
MSCSM120AM16T1AG参数
FET功能-
漏极到源极电压(Vdss)1200V (1.2kV)
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C173A (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs16mOhm @ 80A, 20V
Vgs(th)(Max)@Id2.8V @ 6mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs464nC @ 20V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6040pF @ 1000V
力量 - 最大745W (Tc)
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
MSCSM120AM16T1AG Packaging
Insepction
MSCSM120AM16T1AG FAQ
  • 1. How to order MSCSM120AM16T1AG on Heisener?
  • 3. Are the MSCSM120AM16T1AG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSCSM120AM16T1AG?
MSCSM120AM16T1AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。