购买 MSC750SMA170SA | MSC750SMA170SA数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC750SMA170SA
MSC750SMA170SA
MSC750SMA170SA
仅供参考
零件编号 MSC750SMA170SA
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET SIC 1700 V 750 MOHM D2PAK
送货服务
MSC750SMA170SA参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1700 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id3.25V @ 100µA (Typ)
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs11 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds184 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+23V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)63W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs940mOhm @ 2.5A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D2PAK-7
包/箱TO-263-8, DPak (7 Leads + Tab)
MSC750SMA170SA Packaging
Insepction
MSC750SMA170SA FAQ
  • 1. How to order MSC750SMA170SA on Heisener?
  • 3. Are the MSC750SMA170SA price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC750SMA170SA?
MSC750SMA170SA 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。