购买 MSC40SM120JCU2 | MSC40SM120JCU2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC40SM120JCU2
MSC40SM120JCU2
MSC40SM120JCU2
仅供参考
零件编号 MSC40SM120JCU2
制造商 Microchip Technology
描述 SICFET N-CH 1.2KV 55A SOT227
ECAD
库存 51 piece(s)
送货服务
MSC40SM120JCU2参数
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id2.7V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs137 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1990 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+25V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)245W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs50mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
供应商设备包SOT-227 (ISOTOP®)
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
MSC40SM120JCU2 Packaging
Insepction
MSC40SM120JCU2 FAQ
  • 1. How to order MSC40SM120JCU2 on Heisener?
  • 3. Are the MSC40SM120JCU2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC40SM120JCU2?
MSC40SM120JCU2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。