购买 MSC040SMA120B4 | MSC040SMA120B4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC040SMA120B4
MSC040SMA120B4
MSC040SMA120B4
仅供参考
零件编号 MSC040SMA120B4
制造商 Microchip Technology
描述 SICFET N-CH 1200V 66A TO247-4
ECAD
库存 261 piece(s)
送货服务
MSC040SMA120B4参数
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C66A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id2.6V @ 2mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs137 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1990 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+23V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)323W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs50mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-4
包/箱TO-247-4
MSC040SMA120B4 Packaging
Insepction
MSC040SMA120B4 FAQ
  • 1. How to order MSC040SMA120B4 on Heisener?
  • 3. Are the MSC040SMA120B4 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC040SMA120B4?
MSC040SMA120B4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。