购买 MSC017SMA120S | MSC017SMA120S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC017SMA120S
MSC017SMA120S
MSC017SMA120S
仅供参考
零件编号 MSC017SMA120S
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET SIC 1200V 17 MOHM TO-268
送货服务
MSC017SMA120S参数
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id2.7V @ 4.5mA (Typ)
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs249 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5280 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+22V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)357W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs22mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D3PAK
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
MSC017SMA120S Packaging
Insepction
MSC017SMA120S FAQ
  • 1. How to order MSC017SMA120S on Heisener?
  • 3. Are the MSC017SMA120S price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC017SMA120S?
MSC017SMA120S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
Quick Inquiry
MSC017SMA120S
联系我们
MSC017SMA120S QRCode
B4B-PH-K-S
CONN HEADER PH TOP 4POS 2MM
FIXED IND 3.5UH 22.5A 3.1 MOHM