购买 MSC017SMA120J | MSC017SMA120J数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC017SMA120J
MSC017SMA120J
MSC017SMA120J
仅供参考
零件编号 MSC017SMA120J
制造商 Microchip Technology
描述 MOSFET SIC 1200V 17 MOHM SOT-227
数据表
封装 -
ECAD
库存 30 piece(s)
送货服务
MSC017SMA120J参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C88A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id2.7V @ 4.5mA (Typ)
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs249 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5280 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+23V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)278W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs22mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型-
供应商设备包SOT-227
包/箱-
MSC017SMA120J Packaging
Insepction
MSC017SMA120J FAQ
  • 1. How to order MSC017SMA120J on Heisener?
  • 3. Are the MSC017SMA120J price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC017SMA120J?
MSC017SMA120J 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。