购买 MRH25N12U3SR | MRH25N12U3SR数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MRH25N12U3SR
MRH25N12U3SR
MRH25N12U3SR
仅供参考
零件编号 MRH25N12U3SR
制造商 Microchip Technology
描述 RH MOSFET 250V U3
送货服务
MRH25N12U3SR参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)250 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C12.4A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)12V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs50 nC @ 12 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1980 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)75W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs210mOhm @ 7.8A, 12V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包U3 (SMD-0.5)
包/箱3-SMD, No Lead
MRH25N12U3SR Packaging
Insepction
MRH25N12U3SR FAQ
  • 1. How to order MRH25N12U3SR on Heisener?
  • 3. Are the MRH25N12U3SR price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MRH25N12U3SR?
MRH25N12U3SR 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。