购买 MIWP75N120DH1Y-BP | MIWP75N120DH1Y-BP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MIWP75N120DH1Y-BP
MIWP75N120DH1Y-BP
MIWP75N120DH1Y-BP
仅供参考
零件编号 MIWP75N120DH1Y-BP
制造商 Micro Commercial Co
描述 IGBT TRENCH FS 1200V 150A TO247
送货服务
MIWP75N120DH1Y-BP参数
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.5V @ 15V, 75A
力量 - 最大600 W
开关能量7.3mJ (on), 2.2mJ (off)
输入类型Standard
门电荷650 nC
Td(开/关)@ 25°C23ns/227ns
测试条件600V, 75A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
MIWP75N120DH1Y-BP Packaging
Insepction
MIWP75N120DH1Y-BP FAQ
  • 1. How to order MIWP75N120DH1Y-BP on Heisener?
  • 3. Are the MIWP75N120DH1Y-BP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MIWP75N120DH1Y-BP?
MIWP75N120DH1Y-BP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。