购买 MIW40N120FLA-BP | MIW40N120FLA-BP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MIW40N120FLA-BP
MIW40N120FLA-BP
MIW40N120FLA-BP
仅供参考
零件编号 MIW40N120FLA-BP
制造商 Micro Commercial Co
描述 IGBT 1200V 40A,TO-247AB
送货服务
MIW40N120FLA-BP参数
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.3V @ 15V, 40A
力量 - 最大428 W
开关能量3.8mJ (on), 1.7mJ (off)
输入类型Standard
门电荷330 nC
Td(开/关)@ 25°C45ns/180ns
测试条件600V, 40A, 12Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AB
MIW40N120FLA-BP Packaging
Insepction
MIW40N120FLA-BP FAQ
  • 1. How to order MIW40N120FLA-BP on Heisener?
  • 3. Are the MIW40N120FLA-BP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MIW40N120FLA-BP?
MIW40N120FLA-BP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。