购买 MGW20N120 | MGW20N120数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MGW20N120
MGW20N120
MGW20N120
仅供参考
零件编号 MGW20N120
制造商 Motorola
描述 IGBT, 28A, 1200V, N-CHANNEL, TO-
送货服务
MGW20N120参数
制造商Motorola
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)28 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)56 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic4.99V @ 15V, 20A
力量 - 最大174 W
开关能量1.65mJ (off)
输入类型Standard
门电荷62 nC
Td(开/关)@ 25°C88ns/190ns
测试条件720V, 20A, 20Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
MGW20N120 Packaging
Insepction
MGW20N120 FAQ
  • 1. How to order MGW20N120 on Heisener?
  • 3. Are the MGW20N120 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MGW20N120?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MGW20N120.
MGW20N120 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。