购买 MCR12DSMT4 | MCR12DSMT4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MCR12DSMT4
MCR12DSMT4
MCR12DSMT4
仅供参考
零件编号 MCR12DSMT4
制造商 onsemi
描述 THYRISTOR SCR 12A 600V DPAK
送货服务
MCR12DSMT4参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)-
电流 - 开状态(It(AV))(Max)7.6 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)12 A
电流 - 保持(Ih)(最大)6 mA
当前 - 关闭状态(最大)-
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)100A @ 60Hz
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包DPAK
MCR12DSMT4 Packaging
Insepction
MCR12DSMT4 FAQ
  • 1. How to order MCR12DSMT4 on Heisener?
  • 3. Are the MCR12DSMT4 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MCR12DSMT4?
MCR12DSMT4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。