购买 MCP18N20A-BP | MCP18N20A-BP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MCP18N20A-BP
MCP18N20A-BP
MCP18N20A-BP
仅供参考
零件编号 MCP18N20A-BP
制造商 Micro Commercial Co
描述 MOSFET
送货服务
MCP18N20A-BP参数
制造商Micro Commercial Co
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs56 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds877 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)179W (Tj)
Rds On(Max)@ Id,Vgs150mOhm @ 9A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220AB (H)
包/箱TO-220-3
MCP18N20A-BP Packaging
Insepction
MCP18N20A-BP FAQ
  • 1. How to order MCP18N20A-BP on Heisener?
  • 3. Are the MCP18N20A-BP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MCP18N20A-BP?
MCP18N20A-BP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。