购买 MBRF16H45 | MBRF16H45数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MBRF16H45
MBRF16H45
MBRF16H45
仅供参考
零件编号 MBRF16H45
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 45V 16A ITO220AC
送货服务
MBRF16H45参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)45 V
电流 - 平均整流(Io)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If630 mV @ 16 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr500 µA @ 45 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2 Full Pack
供应商设备包ITO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
MBRF16H45 Packaging
Insepction
MBRF16H45 FAQ
  • 1. How to order MBRF16H45 on Heisener?
  • 3. Are the MBRF16H45 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MBRF16H45?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRF16H45.
MBRF16H45 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。