购买 MBR16150 | MBR16150数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MBR16150
MBR16150
MBR16150
仅供参考
零件编号 MBR16150
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 150V 16A TO220AC
送货服务
MBR16150参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)150 V
电流 - 平均整流(Io)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If950 mV @ 16 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 150 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2
供应商设备包TO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
MBR16150 Packaging
Insepction
MBR16150 FAQ
  • 1. How to order MBR16150 on Heisener?
  • 3. Are the MBR16150 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MBR16150?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR16150.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as MBR16150 pin diagram, MBR16150 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MBR16150 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。