购买 MBR16100H | MBR16100H数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MBR16100H
MBR16100H
MBR16100H
仅供参考
零件编号 MBR16100H
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO220AC
送货服务
MBR16100H参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If850 mV @ 16 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr300 µA @ 100 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2
供应商设备包TO-220AC
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
MBR16100H Packaging
Insepction
MBR16100H FAQ
  • 1. How to order MBR16100H on Heisener?
  • 3. Are the MBR16100H price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MBR16100H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR16100H.
MBR16100H 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。