购买 LSIC2SD120D10 | LSIC2SD120D10数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
LSIC2SD120D10
LSIC2SD120D10
LSIC2SD120D10
仅供参考
零件编号 LSIC2SD120D10
制造商 Littelfuse Inc.
描述 DIODE SIL CARB 1.2KV 28A TO263L
送货服务
LSIC2SD120D10参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列Gen2
二极管类型SiC (Silicon Carbide) Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1200 V
电流 - 平均整流(Io)28A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.8 V @ 10 A
速度No Recovery Time > 500mA (Io)
反向恢复时间(trr)0 ns
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 1200 V
电容@ Vr,F582pF @ 1V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263-2L
工作温度 - 结-55°C ~ 175°C
LSIC2SD120D10 Packaging
Insepction
LSIC2SD120D10 FAQ
  • 1. How to order LSIC2SD120D10 on Heisener?
  • 3. Are the LSIC2SD120D10 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of LSIC2SD120D10?
LSIC2SD120D10 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。