购买 KSR1004BU | KSR1004BU数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
KSR1004BU
KSR1004BU
KSR1004BU
仅供参考
零件编号 KSR1004BU
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 TRANS PREBIAS NPN 50V TO92-3
送货服务
KSR1004BU参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - 双极 (BJT) - 单,预偏置
封装-
ECAD
系列-
晶体管类型NPN - Pre-Biased
电流 - 收集器(Ic)(最大)100 mA
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)50 V
Resistor - Base (R1) (Ohms)47 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)47 kOhms
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce68 @ 5mA, 5V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic300mV @ 500µA, 10mA
电流 - 收集器截止(最大)100nA
频率 - 过渡250 MHz
力量 - 最大300 mW
安装类型Through Hole
包/箱TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
供应商设备包TO-92-3
KSR1004BU Packaging
Insepction
KSR1004BU FAQ
  • 1. How to order KSR1004BU on Heisener?
  • 3. Are the KSR1004BU price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of KSR1004BU?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KSR1004BU.
KSR1004BU 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。