购买 KGF65A4H | KGF65A4H数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
KGF65A4H
KGF65A4H
KGF65A4H
仅供参考
零件编号 KGF65A4H
制造商 Sanken Electric USA Inc.
描述 FIELD STOP IGBT WITH FRD 650V/40
送货服务
KGF65A4H参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)65 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.37V @ 15V, 40A
力量 - 最大288 W
开关能量700µJ (on), 600µJ (off)
输入类型Standard
门电荷75 nC
Td(开/关)@ 25°C40ns/100ns
测试条件400V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)50 ns
工作温度175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
KGF65A4H Packaging
Insepction
KGF65A4H FAQ
  • 1. How to order KGF65A4H on Heisener?
  • 3. Are the KGF65A4H price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of KGF65A4H?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KGF65A4H.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as KGF65A4H pin diagram, KGF65A4H datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
KGF65A4H 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。