购买 JANSD2N5153U3 | JANSD2N5153U3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
JANSD2N5153U3
JANSD2N5153U3
JANSD2N5153U3
仅供参考
零件编号 JANSD2N5153U3
制造商 Microchip Technology
描述 RH POWER BJT
送货服务
JANSD2N5153U3参数
系列-
晶体管类型PNP
电流 - 收集器(Ic)(最大)2 A
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)80 V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic1.5V @ 500mA, 5A
电流 - 收集器截止(最大)50µA
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce70 @ 2.5A, 5V
力量 - 最大1.16 W
频率 - 过渡-
工作温度-65°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱3-SMD, No Lead
供应商设备包U3
JANSD2N5153U3 Packaging
Insepction
JANSD2N5153U3 FAQ
  • 1. How to order JANSD2N5153U3 on Heisener?
  • 3. Are the JANSD2N5153U3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of JANSD2N5153U3?
JANSD2N5153U3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。