购买 JANKCDP2N5152 | JANKCDP2N5152数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
JANKCDP2N5152
JANKCDP2N5152
JANKCDP2N5152
仅供参考
零件编号 JANKCDP2N5152
制造商 Microchip Technology
描述 RH POWER BJT
送货服务
JANKCDP2N5152参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - 双极 (BJT) - 单
封装-
ECAD
系列-
晶体管类型NPN
电流 - 收集器(Ic)(最大)2 A
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)80 V
Vce饱和度(最大值)@ Ib,Ic1.5V @ 500mA, 5A
电流 - 收集器截止(最大)50µA
直流电流增益(hFE)(最小值)@ Ic,Vce30 @ 2.5A, 5V
力量 - 最大1 W
频率 - 过渡-
工作温度-65°C ~ 200°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
供应商设备包TO-39 (TO-205AD)
JANKCDP2N5152 Packaging
Insepction
JANKCDP2N5152 FAQ
  • 1. How to order JANKCDP2N5152 on Heisener?
  • 3. Are the JANKCDP2N5152 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of JANKCDP2N5152?
JANKCDP2N5152 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。