购买 IXYX40N450HV | IXYX40N450HV数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXYX40N450HV
IXYX40N450HV
IXYX40N450HV
仅供参考
零件编号 IXYX40N450HV
制造商 IXYS
描述 IGBT 4500V 95A TO247PLUS-HV
送货服务
IXYX40N450HV参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列XPT™
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)4500 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)95 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)350 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.9V @ 15V, 40A
力量 - 最大660 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷170 nC
Td(开/关)@ 25°C36ns/110ns
测试条件960V, 40A, 2Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3 Variant
供应商设备包TO-247PLUS-HV
IXYX40N450HV Packaging
Insepction
IXYX40N450HV FAQ
  • 1. How to order IXYX40N450HV on Heisener?
  • 3. Are the IXYX40N450HV price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXYX40N450HV?
IXYX40N450HV 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。