购买 IXYT55N120A4HV | IXYT55N120A4HV数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXYT55N120A4HV
IXYT55N120A4HV
IXYT55N120A4HV
仅供参考
零件编号 IXYT55N120A4HV
制造商 IXYS
描述 IGBT PT 1200V 175A TO268HV
ECAD
库存 510 piece(s)
送货服务
IXYT55N120A4HV参数
ECAD
系列-
IGBT类型PT
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)175 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)350 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.8V @ 15V, 55A
力量 - 最大650 W
开关能量2.3mJ (on), 5.3mJ (off)
输入类型Standard
门电荷110 nC
Td(开/关)@ 25°C23ns/300ns
测试条件600V, 40A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)35 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
供应商设备包TO-268HV (IXYT)
IXYT55N120A4HV Packaging
Insepction
IXYT55N120A4HV FAQ
  • 1. How to order IXYT55N120A4HV on Heisener?
  • 3. Are the IXYT55N120A4HV price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXYT55N120A4HV?
IXYT55N120A4HV 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。