购买 IXYT20N120C3D1HV | IXYT20N120C3D1HV数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXYT20N120C3D1HV
IXYT20N120C3D1HV
IXYT20N120C3D1HV
仅供参考
零件编号 IXYT20N120C3D1HV
制造商 IXYS
描述 IGBT 1200V 36A TO268HV
送货服务
IXYT20N120C3D1HV参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列XPT™, GenX3™
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)36 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)88 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.4V @ 15V, 20A
力量 - 最大230 W
开关能量1.3mJ (on), 1mJ (off)
输入类型Standard
门电荷53 nC
Td(开/关)@ 25°C20ns/90ns
测试条件600V, 20A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)29 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
供应商设备包TO-268HV (IXYT)
IXYT20N120C3D1HV Packaging
Insepction
IXYT20N120C3D1HV FAQ
  • 1. How to order IXYT20N120C3D1HV on Heisener?
  • 3. Are the IXYT20N120C3D1HV price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXYT20N120C3D1HV?
IXYT20N120C3D1HV 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。