购买 IXYH120N65A5 | IXYH120N65A5数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXYH120N65A5
IXYH120N65A5
IXYH120N65A5
仅供参考
零件编号 IXYH120N65A5
制造商 IXYS
描述 IGBT 650V 120A X5 XPT TO-247
数据表
封装 -
ECAD
库存 168 piece(s)
送货服务
IXYH120N65A5参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列XPT™, GenX5™
IGBT类型PT
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)290 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)790 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.35V @ 15V, 75A
力量 - 最大830 W
开关能量1.25mJ (on), 3.2mJ (off)
输入类型Standard
门电荷314 nC
Td(开/关)@ 25°C45ns/370ns
测试条件400V, 60A, 3Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247 (IXTH)
IXYH120N65A5 Packaging
Insepction
IXYH120N65A5 FAQ
  • 1. How to order IXYH120N65A5 on Heisener?
  • 3. Are the IXYH120N65A5 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXYH120N65A5?
IXYH120N65A5 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。