购买 IXXH40N65B4D1 | IXXH40N65B4D1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXXH40N65B4D1
IXXH40N65B4D1
IXXH40N65B4D1
仅供参考
零件编号 IXXH40N65B4D1
制造商 IXYS
描述 IGBT 650V 115A TO247
送货服务
IXXH40N65B4D1参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列XPT™, GenX4™
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)115 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)225 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 40A
力量 - 最大455 W
开关能量1.4mJ (on), 800µJ (off)
输入类型Standard
门电荷66 nC
Td(开/关)@ 25°C20ns/115ns
测试条件400V, 40A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)60 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247 (IXTH)
IXXH40N65B4D1 Packaging
Insepction
IXXH40N65B4D1 FAQ
  • 1. How to order IXXH40N65B4D1 on Heisener?
  • 3. Are the IXXH40N65B4D1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXXH40N65B4D1?
IXXH40N65B4D1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。