购买 IXTT140N075L2HV | IXTT140N075L2HV数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTT140N075L2HV
IXTT140N075L2HV
IXTT140N075L2HV
仅供参考
零件编号 IXTT140N075L2HV
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 75V 140A TO268HV
送货服务
IXTT140N075L2HV参数
ECAD
系列Linear L2™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)75 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C140A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs275 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9300 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)540W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs11mOhm @ 70A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-268HV (IXTT)
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
IXTT140N075L2HV Packaging
Insepction
IXTT140N075L2HV FAQ
  • 1. How to order IXTT140N075L2HV on Heisener?
  • 3. Are the IXTT140N075L2HV price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTT140N075L2HV?
IXTT140N075L2HV 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。