购买 IXTQ60N10T | IXTQ60N10T数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTQ60N10T
IXTQ60N10T
IXTQ60N10T
仅供参考
零件编号 IXTQ60N10T
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 100V 60A TO3P
送货服务
IXTQ60N10T参数
ECAD
系列Trench
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C60A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 50µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs49 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2650 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)176W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs18mOhm @ 25A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-3P
包/箱TO-3P-3, SC-65-3
IXTQ60N10T Packaging
Insepction
IXTQ60N10T FAQ
  • 1. How to order IXTQ60N10T on Heisener?
  • 3. Are the IXTQ60N10T price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTQ60N10T?
IXTQ60N10T 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。