购买 IXTQ48N65X2M | IXTQ48N65X2M数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTQ48N65X2M
IXTQ48N65X2M
IXTQ48N65X2M
仅供参考
零件编号 IXTQ48N65X2M
制造商 IXYS
描述 DISCRETE MOSFET 48A 650V X2 TO3P
送货服务
IXTQ48N65X2M参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C48A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs76 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4300 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)70W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs65mOhm @ 24A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-3P
包/箱TO-3P-3, SC-65-3
IXTQ48N65X2M Packaging
Insepction
IXTQ48N65X2M FAQ
  • 1. How to order IXTQ48N65X2M on Heisener?
  • 3. Are the IXTQ48N65X2M price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTQ48N65X2M?
IXTQ48N65X2M 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。