购买 IXTP230N04T4M | IXTP230N04T4M数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTP230N04T4M
IXTP230N04T4M
IXTP230N04T4M
仅供参考
零件编号 IXTP230N04T4M
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 40V 230A TO220
送货服务
IXTP230N04T4M参数
ECAD
系列Trench
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C230A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs140 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7400 pF @ 25 V
Vgs(最大)±15V
FET功能-
功耗(最大值)40W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.9mOhm @ 115A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220 Isolated Tab
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
IXTP230N04T4M Packaging
Insepction
IXTP230N04T4M FAQ
  • 1. How to order IXTP230N04T4M on Heisener?
  • 3. Are the IXTP230N04T4M price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTP230N04T4M?
IXTP230N04T4M 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。