购买 IXTM5N100 | IXTM5N100数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTM5N100
IXTM5N100
IXTM5N100
仅供参考
零件编号 IXTM5N100
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 1000V 5A TO204AA
送货服务
IXTM5N100参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)1000 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C5A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs130 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2600 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)180W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.4Ohm @ 2.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-204AA (IXTM)
包/箱TO-204AA, TO-3
IXTM5N100 Packaging
Insepction
IXTM5N100 FAQ
  • 1. How to order IXTM5N100 on Heisener?
  • 3. Are the IXTM5N100 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTM5N100?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXTM5N100.
IXTM5N100 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。