购买 IXTH86N25T | IXTH86N25T数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTH86N25T
IXTH86N25T
IXTH86N25T
仅供参考
零件编号 IXTH86N25T
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 250V 86A TO247
送货服务
IXTH86N25T参数
ECAD
系列Trench
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)250 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C86A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs105 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5330 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)540W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs37mOhm @ 43A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247 (IXTH)
包/箱TO-247-3
IXTH86N25T Packaging
Insepction
IXTH86N25T FAQ
  • 1. How to order IXTH86N25T on Heisener?
  • 3. Are the IXTH86N25T price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTH86N25T?
IXTH86N25T 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。