购买 IXTF1N250 | IXTF1N250数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTF1N250
IXTF1N250
IXTF1N250
仅供参考
零件编号 IXTF1N250
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 2500V 1A ISOPLUS I4
送货服务
IXTF1N250参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)2500 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C1A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs41 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1660 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)110W
Rds On(Max)@ Id,Vgs40Ohm @ 500mA, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包ISOPLUS i4-PAC™
包/箱i4-Pac™-5 (3 Leads)
IXTF1N250 Packaging
Insepction
IXTF1N250 FAQ
  • 1. How to order IXTF1N250 on Heisener?
  • 3. Are the IXTF1N250 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTF1N250?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXTF1N250.
IXTF1N250 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。