购买 IXTA1R4N120P-TRL | IXTA1R4N120P-TRL数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXTA1R4N120P-TRL
IXTA1R4N120P-TRL
IXTA1R4N120P-TRL
仅供参考
零件编号 IXTA1R4N120P-TRL
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 1200V 1.4A TO263
送货服务
IXTA1R4N120P-TRL参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列Polar
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C1.4A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 100µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs24.8 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds666 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)86W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs13Ohm @ 700mA, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IXTA1R4N120P-TRL Packaging
Insepction
IXTA1R4N120P-TRL FAQ
  • 1. How to order IXTA1R4N120P-TRL on Heisener?
  • 3. Are the IXTA1R4N120P-TRL price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXTA1R4N120P-TRL?
IXTA1R4N120P-TRL 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。