购买 IXGK100N170 | IXGK100N170数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXGK100N170
IXGK100N170
IXGK100N170
仅供参考
零件编号 IXGK100N170
制造商 IXYS
描述 IGBT PT 1000V 120A TO-264
数据表
封装 -
ECAD
库存 63 piece(s)
送货服务
IXGK100N170参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1700 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)170 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)600 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3V @ 15V, 100A
力量 - 最大830 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷425 nC
Td(开/关)@ 25°C35ns/285ns
测试条件850V, 100A, 1Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-264-3, TO-264AA
供应商设备包PLUS264™
IXGK100N170 Packaging
Insepction
IXGK100N170 FAQ
  • 1. How to order IXGK100N170 on Heisener?
  • 3. Are the IXGK100N170 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXGK100N170?
IXGK100N170 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。